Kā izvēlēties mazuļa knupīti jeb māneklīti un neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā?

Kā izvēlēties mazuļa knupīti jeb māneklīti un neapjukt plašajā piedāvājumu klāstā?

Ja Jūs esat nolēmuši savam mazulim dot knupi, tad atcerieties, ka nav tāda “pareizs/nepareizs” knupis, jo katrs mazulis ir unikāls, viņiem atķiras sūkšanas metodes un mutes anatomija. Mazulis būs tas, kurš noteiks kādu knupi grib zīst. Nereti vecākiem nākas piedāvāt mazulim ne vienu vien knupi, pirms atrod īsto, bet var gadīties, ka mazulis ņems jebkuru jūsu piedāvāto knupīti.

 

Knupīšus var iedalīt pēc to formas:

Apaļie knupīši jeb ķiršu formas – šiem knupjiem nipelis atgādina mātes mīkstā krūtsgala formu, izmēru un veicina līdzīgu mēles novietojumu un zīdīšanas tehniku​​kā barojot ar krūti, jo apaļā forma ļauj mēles malām pacelties un apspiesties ap krūts galu.

Anatomiskais – knupis ir izliekts augšpusē, lai tas dabiski atbilstu mazuļa aukslējas ar šķēlto galu ērtai mēles novietošanai.

Simetriskais jeb piliena formas – knupja nipelis veicina mēles novietojumu un sūkšanas tehniku, kad mēle atrodas plakaniski pret aukslējām.

 

Knupīšus var iedalīt pēc materiāla – dabīgā lateksa vai silikona:

Latekss ir dabisks, īpaši mīksts, elastīgs un izturīgs materiāls, kas ļoti atgādina mātes mīksto krūtsgalu. Taču lateks ir pakļauts dabiskam novecošanās procesam, ko ietekmē dažādi dabiski procesi, piemēram, UV gaisma, gaiss,siekalas un siltums. Ilgstošas lietošanas laikā latekss var mainīt savu krāsu un izmēru, tāpēc drošības un higiēnas apsvērumu dēļ ieteicams maiņit lateksa knupīšus ik pēc 4-6nedēļām.

Silikons ir rūpnieciski ražots hipoalerģisks, bez smaržas un garšas neitrāls materiāls, kas ir pazīstams ar savu tīrību. Tas ir 100% bez kaitīgām sastāvdaļām. Gludais caurspīdīgais nipelis nav tik mīksts kā dabīgais latekss, taču tas saglabā formu, nenoveco un iztur augstu temperatūru.

Izvēlies māneklīti mazulim atbildīgi, iepriekš konsultējoties ar zobārstu vai speciālistu, lai ieteiktu piemērotāko risinājumu Tavam mazulim.

 

Raksts tapis sadarbībā ar zīmolu Amali.lv

Rakstā izmantotās bildes: Amali.lv pers.arhīvs

TitulFoto: pexels/Antoni Shkraba

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password