Pirts zāļu paklāji. Kāpēc tos pielietot pirts rituālos?

Pirts zāļu paklāji. Kāpēc tos pielietot pirts rituālos?

Pirts zāļu paklājiņi ir dabīgs produkts, kas tiek darināts ar stellēm un “Katrīnas pirts zāļu paklāji” autore tos auž no Lubānas plašumos atrodamajām zālītēm.

Zāļu paklājiņš ir lielisks veids kā savā pirtī vai mājoklī ienest dabas smaržas, krāsas un tekstūras.

Pirts zāļu paklājiņa lietošana pirtī ienes jaunu rituālu, jo agrāk šāds produkts netika lietots. Rituāla laikā iespējams baudīt patīkamo paklājiņa reljefu gan peroties, gan vienkārši karsējoties, jo paklājiņš liekams uz lāvas un pilnībā izbaudāms caur visu ķermeni. Tā kā paklājiņos tiek ieaustas visdažādākās ārstnieciskas zālītes, paklājiņš dod arī dziedniecisku efektu, var nomierināt, vai tieši pretēji, uzlādēt enerģiju.

Starp visbiežāk izmantotajiem augiem ir:

Bērzs – atbrīvo no satraukuma par nākotni, relaksē, atjauno spēkus. Labsirdīgs, maigs, līdzjūtīgs.

Paparde – Savieno fizisko ar Dievišķo. Atver pirmsākuma enerģiju. Dod spēku, piepilda vēlmes, atjauno organismu.

Avenāji – sviedrē, noņem spazmas, remdē sāpes. Sievietes skaistumam.

Vībotne – drosmes zāle, noņem neirozi, uzmundrina.

Vīgrieze – mieram, miegam, brīvībai, relaksam.

Un šie ir tikai pieci no apmēram piecdesmit dažādajiem augiem, kas tiek izmantoti “Katrīnas pirts zāļu paklāji” paklājiņu darināšanā. To aušana ļoti atkarīga no laikapstākļiem un dabas ritma, tieši tāpēc katrs paklājiņš ir unikāls gan no augu dažādības, gan ārstnieciskā efekta puses.

Paklājiņu pirms lietošanas pirtī jāizmērcē tā, lai tas kārtīgi piesūcas ar ūdeni, līdzīgi kā ar pirts slotām. Tad paklājiņš vislabāk atdos patīkamos aromātus un būs arī ļoti patīkams sēdēšanai vai gulēšanai. Pēc pirts rituāla paklājiņš obligāti jāizžāvē, vēlams izkārtā veidā, līdz tas kļuvis pilnībā sauss. Paklājiņu sarullētu ieteicams uzglabāt tikai gadījumā, ja tas ir pilnīgi sauss vai to nepieciešams pārvest. Tāpat, nav ieteicams paklājiņu atstāt žūt uz pirts lāvas, jo tad paklājiņš var nokrāsot pirts lāvu, kā arī pārlieku ilgs karstums katru reizi var samazināt tā lietošanas ilgumu. Papildus varam ieteikt saldēšanu, kā paklājiņa ilgākas saglabāšanas metodi, pēc lietošanas pirtī to var uzreiz ievietot saldētavā, vai arī ziemā izkārt ārā sasalt, līdzīgi kā tas tiek darīts arī ar pirts slotām.

Tā kā paklājiņi austi ar stellēm, tie ir stingri un augu koncentrācija ir ļoti liela. Līdz ar to, tos iespējams izmantot vairākkārt, vidēji paklājiņš savu aromātu sniedz 6 mēnešus pie intensīvas tā izmantošanas reizi nedēļā. Pēc tam paklājiņš joprojām var kalpot kā paliktnis uz lāvas vai oriģināls dekors tur pat pirtiņā.

Un lai gan šie paklājiņi primāri ir domāti lietošanai pirts rituāla laikā, tā košās krāsas un vasarīgā noskaņa to padara piemērotu arī kā dekorāciju mājoklī, dizaina elementu vai oriģinālu galda klājuma sastāvdaļu. Iespēju ir ļoti daudz.

Ģimenes lokā ir iespējams lietot gan vienu paklājiņu, to ik pa brīdim izskalojot, vai arī lietot katram savu individuālo paklājiņu ar jau piemeklētiem augiem katram ģimenes loceklim. Tā kā paklājiņi ir dažāda izmēra, katrs var piemeklēt sev piemērotāko.

Paklājiņi tiek austi no pilnīgi svaigiem, tajā pašā dienā vāktiem, augiem, tie katru gadu pieejami sākot no maija beigām.

 

Teksts un foto: Katrīna Valaine  “Katrīnas pirts zāļu paklāji”

 

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password