Ģimenes fotosesija. Kā sagatavoties?

Ģimenes fotosesija. Kā sagatavoties?

Ģimenes fotosesija ir lielisks un priekpilns pasākums ģimenei, lai atzīmētu svētkus vai vienkārši radītu priekpilnu svētku noskaņu ikdienā.

Fotogrāfe Madara no “Sajūtu foto” teic, ka ģimenes savas fotosesijas bildes ļoti bieži vēlas redzēt arī fiziskā formātā – vai nu mājās pie sienas, uz plaukta vai arī skaistā fotogrāmatā. Tieši šī iemesla dēļ, ir ļoti nozīmīgi, lai tās būtu skaistas, Madara iesaka iziet cauri pāris etapiem, lai veiksmīgi sagatavotos fotosesijai.

Ir daži universāli faktori, kas padara bildes skaistas: 

1.Fotogrāfs

2.Vieta

3.Apģērbs

1.FOTOGRĀFS

Pirmkārt svarīgi ir izvēlēties fotogrāfu, kura stils uzrunā un kura portfolio ir redzami skaisti ģimenes foto. 

Ja esat ģimene ar maziem bērniem, tad ieteicams izvēlēties fotogrāfu, kas prot skaisti noķert dinamiskus mirkļus kustībā, piemēram, skrējienā. 

2.VIETA

Ģimenes fotosesija var norisināties gan ārā brīvā dabā, gan foto studijā. Vietas izvēle atkarīga no ģimenes gaumes un gatavības doties uz konkrēto lokāciju.

Ja fotosesija notiek telpās, tad laikapstākļi to neietekmēs, bet fotosesijai dabā tie gan var būt traucējoši. Tomēr atceries, ka ģimenes fotosesija nav kāzas – to var arī pārcelt uz citu dienu. Vislabāk jau rezervējot to ir atzīmēt arī rezerves datumu, ja nu būs jāpārceļ.

Brīvā dabā

Brīvās dabas fotosesijas parasti notiek vasarā. Visbiežākā izvēle ir Rīgas ielās un kāda parka tuvumā vai arī Rīgas rajona tuvumā – Carnikavas pludmale, Botāniskais dārzs, mežs, pie ezera, Ķīpsala, Lilaste, lauks.

Lieliskas bildes iespējams uztaisīt ziemas baltajos mēnešos, tikai tad ir īpaši japiedomā par siltu apģērbu un tēju, ar ko sasildīties fotosesijas laikā.

Ja ģimenē ir mazi bērni, ieteiktu izvēlēties fotosesijas vietu tuvāk mājām, jo nogurums var rasties jau dodoties uz fotosesiju – galu galā sagatavošanās process arī aizņem laiku un enerģiju.

Telpās

Ziemā parasti ģimenes fotosesijas norisinās telpās – Jūsu mājās, īrētos apartamentos, foto studijā vai kādā citā siltā un iekārtotā vietā. 

Mājas ir laba vieta fotosesijai, ja Jums ir plašas, gaišas un skaisti iekārtotas telpas. 

Fotostudija parasti ir piemērotāka ģimenēm, kurās bērns ir virs 4 gadu vecuma. 

Citas telpas – ir tādas vietas kā Latvijas nacionālais mākslas muzejs, kas piedāvā par atsevišķu samaksu izmantot telpas fotosesijas mērķim. Laba opcija arī ir kādu skaistu apartamentu īre – tas dod iespēju apvienot fotosesiju ar jauku atpūtas braucienu.

3. APĢĒRBS

Veiksmīga apģērba izvēle ir puse no skaistas fotosesijas veiksmes. Nereti par tā izvēli parūpējās ģimenes sievietes un vislabāk tas izdodas tām dāmām, kas ir veiksmīgi izplānojušas vēlamo ģimenes krāsu gammu kombināciju. 

Esmu pamanījusi, ka vislabākais kopskats veidojas, ja ģimene ir apģērbusies vienotos toņos, kas saskan ar vidi, kurā notiek fotosesija. Ideāli, ja šīs krāsas piestāv arī katram ģimenes loceklim.

Ne visiem apģērbiem jābūt vienā krāsā, bet labu kopskatu veido, ja visiem ir kāds no apģērba elementiem noteiktajos ģimenes toņos – bikses, cepures, kurpes, džemperis vai lakatiņš. Vislabāko kopskatu veido, ja apģērbā ir viena pamata krāsa (piemēram, brūna, bēša, zila, zaļā) un viena papildus krāsa (balta, melna). Ģērbjoties baltā krāsā praktiski nevar nokļūdīties.

Galvenais, ko ieteiktu nevilkt ir neona krāsas apģērbus, plānus trikotāžas izstrādājumus, kam redz cauri apakšveļas līnijas, apģērbus ar lieliem rakstiem un apģērbus ar uzrakstiem, kas nav savienojami ar fotosesijas tematiku.

Ļoti svarīgi, lai apģērbs der labi un ir ērts, citādi būs grūti ieņemt fotogrāfa vadītās pozas. Nebaidaties, ka uz apģērba nonāks kāds mazs traips – to var koriģēt pēcapstrādē.

Ja ir grūtības izvēlēties ko vilkt, vienmēr var prasīt padomu fotogrāfam, kurš parasti ir ieinteresēts palīdzēt.

Lai izdodas izplānot skaistu fotosesiju, lai saglabātu priekpilnas atmiņas.

 

Teksts un foto: Madara no “SAJŪTU FOTO”

 

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password