Kā izvēlēties pareizos tīrīšanas līdzekļus mājokļa uzkopšanai, lai tie nenodarītu skādi virsmām?
“Ļoti daudzi mūsu klienti prasa, ar kādiem uzkopšanas līdzekļiem mēs tīram vannas istabas, virtuves un citas virsmas. Galvenais uzdevums, strādājot ar uzkopšanas līdzekļiem, nesabojāt uzkopšanas virsmu un tās pārklājumu. Ja nepareizi izvēlēts uzkopšanas līdzeklis sāks konfliktu ar virsmu, tad gaidāmā rezultāta vietā mēs dabūsim sabojātu interjeru.” Stāsta SIA Dzeņi serviss uzkopšanas darbu vadītāja Santa Dzene.
Kā zināms, tad mūsdienu interjera izpildījums un mājas iekšējās apdares elementi, mēbeles, ir veidoti no ļoti jutīgiem materiāliem. Bieži tiek izmantots akrils vannas istabās un virtuvēs, lamināts un koks grīdas segumiem, alumīnija, krāsaino metālu un plastmasas elementi dušas kabīnēs, stiklotas flīzes, dabīgais un mākslīgais akmens, marmors u.c. Katrs no šiem segumiem ir ļoti jutīgs pret fizisku un ķīmisku iedarbību. Krāsaino metālu elementi “nedraudzēsies” ar stipri sārmainiem uzkopšanas līdzekļiem, marmoram nepatīk skābi tīrīšanas līdzekļi, hromētām un emalja virsmām – organiskās izcelsmes skābe utt.
Regulāra mājokļa uzkopšana un uzturēšana ļauj saglabāt mūsu īpašuma vērtību. Tieši tāpēc regulāra uzkopšana ir tik svarīga. Ne mazāk svarīgi arī uzkopšanas līdzekļi, kurus izmantojam šajā darbā. Sadzīves ķīmijas plaukti veikalos ir pārpildīti un tieši sadzīves ķīmija ir sarežģīta pielietojumā, jo tas marķējuma prasības nav tik stingras kā ķīmijai, kas domāta tikai profesionālai lietošanai. Arī veikalā būs pagrūti iegūt datu drošības lapas ar pilnu uzkopšanas līdzekļa sastāvu. Uz marķējuma etiķetes ražotājs parasti uzskaita tās sastāvdaļas, kuru noteikšanu regulē ES regulas. Nosaukumā ražotājs bieži norāda uzkopšanas līdzekļa pielietojuma zonu: “Vannas istabas tīrīšanas līdzeklis”, “Tauku un virtuves tīrīšanas līdzeklis” utt. Cik stipras iedarbības ir viens vai otrs – to parasti mēs noskaidrojam jau darba procesā uzkāpjot “uz grābekļiem”, sabojājot vienu vai otru virsmu, kas tīrītājam maksā reputāciju, bet klientam finanšu līdzekļus. Daudzi, lai pēc iespējas mazāk lietotu uzkopšanas līdzekļus, sāk berzt virsmu, cerot noņemt sarežģīto piesārņojumu, tādējādi skrāpējot virsmu vai iznīcinot tās aizsargkārtu. Jebkurā gadījumā ilgstoša mehāniska ietekme uz virsmu to iznīcina.
Izvēloties uzkopšanas līdzekli savai mājai, ir svarīgi ņemt vērā uzkopjamo virsmu īpašības. Vannas istabās ir jālieto atkaļķotājs, kas ir skābs. Visi atkaļķošanas līdzekļi ir skābi, pat dabīgie vai “eko” līdzekļi satur skābes, taču dabīgas izcelsmes (citronskābe, skudrskābe utt.). Pie lielas koncentrācijas skābs līdzeklis var sabojāt akrila vannu, alumīnija vai jebkura cita metāla elementus, pat hromētas santehnikas detaļas. Īpaši bīstami ir līdzekļi, kas satur skābeņskābi. Tā ir viena no spēcīgākajām organiskajām skābēm. Līdzekļi, kuru sastāvā ir šī skābe, nebūs draudzīgi hromētām un emaljētām virsmām.
Profesionālu uzkopšanas līdzekļu ražotāji parasti nosaka šķīduma pH līmeni, pēc kura var noteikt skābes un sārmu līdzsvaru mazgāšanas līdzeklī. Bīstami ir skābi uzkopšanas līdzekļi, kuru pH diapazons ir no 5,0-2,0, īpaši skābi līdzekļi (pH 2,0-0) ir ļoti bīstami visām virsmām. Šos līdzekļus ir ieteicams izmēģināt uz mazāk redzamas tīrāmās virsmas daļas, pirms sākt to lietošanu. Drošāk var darboties ar līdzekļiem, kuru pH ir no 6,0-8,0. Šos līdzekļus izmanto visu veidu cietām virsmām, tostarp tām, kas ir jutīgas pret skābēm un sārmiem. Nav nepieciešama skalošana.
Noturīgu taukainu organisku piesārņojumu tīra ar sārmainiem uzkopšanas līdzekļiem, kuru pH ir no 10,0-12,0: olbaltumvielu, vaska, oglekļa nogulsnes, kvēpu, naftas produktu u.c. organisku netīrumu noņemšanai, kā arī kanalizācijas notekcauruļu tīrīšanai. Visi uzkopšanas līdzekļi, kuriem ir pH no 12,0 ir paredzēti tikai profesionālai lietošanai. Viena šī līdzekļa pile uz virtuves fasādes atstās nepatīkamu atgādinājumu izdedzināta plankuma veidā.
Īpaši uzmanīgiem ir jābūt ar grīdas uzkopšanas līdzekļiem, tos nebūtu vēlams bieži mainīt un jaukt. Mēs iesakām lietot neitrālus pH 6,0-8,0 uzkopšanas līdzekļus, lai izvairītos no dažādiem bojājumiem un reakcijām uz grīdas virsmas. Sajaucot dažādu pH un sastāvu uzkopšanas līdzekļus var iedzīvoties tā saucamajās “zaļajās ziepēs”, kas vieglajā formā noklās ar plānu acīm neredzamu matētu kārtiņu, bet smagajā gadījumā ar parafīnam līdzīgu zaļganu kārtu, kuras noņemšanai būs nepieciešams dziļais grīdas tīrītājs. Neiesakām lietot arī spīdumu saturošus grīdas uzkopšanas līdzekļus, to ražotāji paši iesaka reizi gadā uzkrāto spīduma kārtu noņemt ar viņu pašu tirgū piedāvāto dziļo grīdas attīrītāju. Šis darbs ir ļoti sarežģīts, laikietilpīgs un bīstams koka grīdas segumiem.
Esošos un topošos klientus mūsu uzņēmums SIA “DZEŅI Serviss” labprāt konsultē gan telefoniski, gan e-pasta sarakstē, gan izbraucot uz individuālām klientu konsultācijām. Uzņēmums arī piedāvā izstrādāt un ieviest uzkopšanas plānus gan komercobjektiem, gan fiziskām personām. Jautājumu gadījumā zvaniet, lai izrunātu visu, kas saistīti ar nekustamā īpašuma uzkopšanu. Uzņēmuma profils “DZEŅI uzkopšanas serviss”
Raksts tapis sadarbībā ar “DZEŅI uzkopšanas serviss”
Titulbilde – pexels cottonbro
Galerijas foto – “Dzeņi uzkopšanas serviss” arhīvs
- January 14, 2022
- 614
- Aktualitātes , Mājoklis , Raksti / Padomi
- 0 comment
Add Comment