Latvijā arvien vairāk jauno ģimeņu pieņem lēmumu par nabassaites cilmes šūnu uzglabašanu

Latvijā arvien vairāk jauno ģimeņu pieņem lēmumu par nabassaites cilmes šūnu uzglabašanu

Katra bērniņa ienākšana pasaulē ir neatkārtojams brīdis vecākiem. Šī prieka pārņemti slavenības un bagātie šķiež naudu, iespējams, zīdainim nevajadzīgās lietās. Tomēr galarezultātā, mums, tāpat kā Kardašjanu trijotnei, Bejonsē un citām pasaules slavenībām, galvenais ir sniegt bērnam vislabāko un darīt visu, lai viņš ir laimīgs un vesels.

Placentā un nabassaitē ir aptuveni 100ml asins, kas bagātas ar vērtīgajām cilmes šūnām. Tik pat vērtīgas cilmes šūnas satur arī nabassaites audi. Nabassaites cilmes šūnas atrodas piramīdas virsotnē – tās ir pirmsākums, tīras, bez slimībām un liekas informācijas, līdz ar to arī spēcīgākās un efektīvākās šūnas, kuras spēj ilgstoši dalīties jeb pašatjaunoties un veidot dažādu šūnu tipus.

Ja gadījumā cilvēka dzīvē notiek neparedzētais, cilmes šūnas ir tās, kurām piemīt unikāla spēja atjaunot bojātās orgānu un audu šūnas. Slimību, traumu vai šūnu novecošanās gadījumā cilmes šūnas nodrošinās bojāto vai atmirušo šūnu dabisku atjaunošanos. Uz šo dienu ar nabassaites cilmes šūnām tiek ārstētas vairāk kā 85 saslimšanas, un ir aprēķināts, ka 1 no 200 cilvēkiem veiks cilmes šūnu transplantāciju, nesasniedzot 70 gadu vecumu, un vismaz 1 no 3 cilvēkiem gūs labumu no cilmes šūnām, veicot reģeneratīvo terapiju.

Mums, BioBank Hearts komandai, ir patiess prieks par to, ka saglabājot pakalpojuma augstākā līmeņa kvalitāti, spējam piedāvāt finansiāli vispieejamāko pakalpojuma cenu Latvijā – nabassaites asins cilmes šūnu uzglabāšana uz 25 gadiem Portugālē tagad maksā tikai EUR 1995. Papildus topošie vecāki var izvēlēties palielināt saglabāto audu apjomu, kā arī nodrošināties ar Garantēto Fondu.

Cilmes šūnu banku alianse BioBank Hearts topošajiem vecākiem piedāvā finansiāli draudzīgu pakalpojumu un izvēles iespējas – nabassaites cilmes šūnu paņemšanu un saglabāšanu laboratorijās Apvienotajā Karalistē, Šveicē vai Portugālē.

Mūsu laboratorijas ir uzkrājušas vairāk kā 19 gadu ilgu pieredzi cilmes šūnu saglabāšanā, saslimšanu ārstēšanā un zinātniskajā darbībā.

“Mūsu pakalpojumu – nabassaites cilmes šūnu saglabāšanu – es atsakos ‘iepārdot’ ģimenēm, kuras ir naudas grūtībās. Taču, ja finansiālais stāvoklis vismaz mazliet ir brīvāks, tad tas viennozīmīgi ir jādara!

Jo tā jau vairs nav nākotne vien! Cilmes šūnas ir tagadne. Kādam tā ir pat šodienas iespēja uz pilnvērtīgāku dzīvi…. Noderēs ne tikai bērnam, bet arī ģimenes locekļiem. Arī savā ginekoloģes praksē es silti iesaku savām grūtniecēm šo soli apdomāt”, tā ar pārliecību pauž BioBank Hearts vadītāja, ginekoloģe un dzemdību speciāliste Karlīna Elksne.

“Jebkura dāma gaidībās mani sapratīs, cik daudz domu par mazā veselību mēs pārdomājam deviņu mēnešu laikā? Vēlamies vislabāko mūsu bērniem un spējam pārvarēt neiedomājamus šķēršļus, kad runa ir par bērna veselību un labsajūtu. Cilmes šūnas. Jā! Vēlamies! Protams, tādas lietas netiek lemtas vienā dienā, arī mums tas aizņēma laiku un daudz diskusiju. Grūtā, šķiet, ka bezizejas situācijā, šis lēmums dos mums spēku, risinājumu un cerību. Ikvienam ģimenes loceklim – kam šīs cilmes šūnas derēs (arī mūsu nākamajiem bērniem). Izvērtējot piedāvājumu, nonācām pie BioBank Hearts – kā pie drošas, uzticamas un finansiāli visdraudzīgākās cilmes šūnu bankas. Par vēl vienu svarīgu aspektu, kāpēc tieši šī banka, mēs uzskatam Garantēto fondu. Jo Latvijā šī ir vienīgā banka, kas nepieciešamības gadījumā piedāvās mums ne tikai padomu un medicīniska rakstura ieteikumu, bet arī garantētu finansiālu palīdzību mazulīša ārstēšanai ar cilmes šūnām!” tā savu izvēli par labu nabassaites cilmes šūnas saglabāšanai skaidro Dināra Rudāne, dziedātāja un meitiņas Miriam Amiras māmiņa.

Melānija Apse, “Māmiņu Kluba” Superbēbja 2018 Kārlīša māmiņa: “Ļoti priecājamies, ka izlēmām par labu cilmes šūnu saglabāšanai, jo esam redzējuši tik daudz ģimeņu, kur par šo soli vecāki nevar vienoties, bet kad nepieciešama ārstēšanās mazajam, tad tiek ļoti nožēlots, ka nav paņemtas cilmes šūnas. Mazajam būs šī drošības saliņa un iespēja palīdzēt gan sev, gan  ģimenei, ja būs tāda nepieciešamība. Protams, klusībā ceram, ka tas nebūs nepieciešamas. Ja mazulis vēlēsies, viņš šīs šūnas varēs turpināt glabāt arī pēc 25 gadiem, bet tā jau būs viņa paša vēlēšanās. Katrā ziņā BioBank Hearts ir daudz vairāk plusi, salīdzinot ar citām bankām. Nevēlos salīdzināt vai nosodīt kādu no tām, bet tiešām esam izdarījuši pareizo izvēli. Jau tādēļ vien, ka par to ir dzirdētas tikai labākās atsauksmes! Kā arī mums bija svarīgi tas, ka ar bankas personālu var sazināties jebkurā diennakts laikā septiņas dienas nedēļā. Šī banka ir  ļoti pretimnākoša.”

 

Uzzini plašāk par nabassaites cilmes šūnu saglabāšanas iemesliem un paņemšanas procesu! Gaidīsim Tavu zvanu vai WhatsApp ziņu uz tālruņa numuru 28 64 64 74, vai aicinām ciemos BioBank mājīgajā birojā!

 

 

Raksts publicēts sadarbībā ar BioBank Hearts

Foto: BioBank Hearts arhīvs

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password