Montessori metode: Kā atraisīt bērna aizrautību un vēlmi apgūt burtus un ciparus?

Montessori metode: Kā atraisīt bērna aizrautību un vēlmi apgūt burtus un ciparus?

Sen ir izgājis no modes uzskats, ka mācīties burtus un skaitīšanu  ir garlaicīgi un tikai ar grāmatu palīdzību. Mūsdienās ir tik daudz dažādu veidu, kā atraisīt bērna aizrautību un vēlmi apgūt burtus un ciparus, iepazīt materiālus, to tekstūru. Īpašu atzinību ir ieguvusi Montessori prakse bērnu izzināšanas procesā un arvien vairāk šo metodi izmanto mūsdienās. Noteikti katrs vecāks var ļaut vaļu fantāzijai un bērnam piedāvāt kā pašdarinātus budžeta risinājumus, tā arī iegādāties tik plašajā rotaļlietu pasaulē dažādos mācīšanās priekšmetus, mantas un atribūtiku. 

Vai maz ziniet, kā un kad ir attīstījusies Montessori metodika?

Marija Montessori bija itāliešu ārste un pedagoģe, strādājusi pediatriskajā klīnikā, kur guva interesi par garīgi atpalikušu bērnu mācīšanās problēmām un veiksmīgi atrada pieeju, kā individuāli ar katru strādāt. Viņas metodika tika atzīta par veiksmīgu un viņa izveidoja mācīšanās programmas, lasīja lekcijas un pasniedza pedagoģiju Romas Universitātē. Šo metodiku arī pārbaudīja uz garīgi veseliem bērniem, kas arī vainagojās ar panākumiem. 

No 1899. līdz 1901. gadam vadīja skolu skolotājiem, kas vēlas strādāt ar bērniem, kuriem ir garīga rakstura problēmas. 

Viņas vārdā nosaukta mācīšanās filozofija – Montessori sistēma/metode, kuras pamatā ir ticība bērna radošajam potenciālam, viņu vēlmei mācīties un tam, ka katrs bērns jāuzskata par indivīdu. Šī sistēma tiek izmantota ļoti plaši arī mūsdienās daudzos bērnu dārzos, kā arī daudzi uzņēmēji ir izmantojuši šo pamatideju dažādu attīstošo rotaļļietu ražošanā, lai mācīšanos padarītu jautrāku un katram bērnam saistošāku. Un kā gan labāk apgūt pirkstu motoriku, loģisko domāšanu, ja ne caur interesantām un atjautīgām rotaļļietām, bieži noder arī materiāli no dabas, kas neko nemaksā, atliek tikai pielietot izdomu.

Kā Jūs bērnam ļaujat iepazīt burtus un ciparus? Noteikti Jūsu atbilde būtu – ar Montessori metodēm, jo tā ir ļoti populāra mūsdienās.

Jā, noteikti ir ļoti daudz dažādu Monesori veidu, kā bērns caur rotaļām var apgūt burtus un lasītprasmi. Kā vienu no veidiem varu minēt – Puiku Alfabēts darba lapas, kuras neko nemaksā (iespēja lejupielādēt) un radoši rosina iztēli, palīdz iemācīties burtu rakstību, kas nav mazsvarīgi. Taču apgūto uz papīra palīdz nostiprināt ar radošām rotaļlietām, piemēram, koka klucīšiem, jo kad apnīk darba lapas, tad ar klucīšiem var turpināt. Radoši un reizē jautri!

Fantastiski.lv koka klucīši ar burtiņiem mums ļoti patīk, tos izmantojam bieži, lai veiksmīgi apgūtu burtus un sāktu kopā vilkt jau kādas zilbes, īsus vārdus.  Ļoti ērti ir rotaļīgā atmosfērā apsēsties uz grīdas un saukt apkārt esošās lietas, meklējot tiem atbilstošus burtiņus. To var pārvērst par spēli un, kad apnīk burtu mācīšanās, tos iespējams izmantot, lai taisītu klucīšu torņus, domino efektu vai veidot ceļu automašīnām. Tādejādi paņemot nelielu un nemanāmu pauzi starp rotaļām un zināšanu apguvi. Pieejas un pielietojumu var atrast ikviens, atliek ļauties bērna fantāzijai un radošajām izpausmēm, lai nejūt spiediena sajūtu, ko apgūt, bet to darīt nepiespiesti un viegli! 

Turklāt, tie ir divpusēji, burtiņa otrā pusē ir cipariņš, tas nozīmē, ka veiksmīgi ir iespējams apgūt ciparus, saskaitīšanu un atņemšanu. Tāpēc tie noderēs arī apgūstot matemātiskās darbības. Mazākiem, palīgā ņemot krāsainas bumbiņas, lai zem katra cipariņa pieliktu atbilstošu skaitu bumbiņu, tādejādi rosinot vizuālo ciparu saskaitīšanu vai atņemšanu. Te vairāk izdoma mammai, kā bērnam padarīt vieglāku un jautrāku šo procesu, tad bērnam būs interesanti apgūt jaunas lietas.

Lai radošas rotaļas!

 

 

Koka klucīši un sasienamās koka kurpītes no fantastiski.lv

#Dāvana #Sadarbība

 

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password