Jāņu zālēm piedēvē dziedinošas un pat maģiskas īpašības

Jāņu zālēm piedēvē dziedinošas un pat maģiskas īpašības

Kā zināms, tad jau no sen seniem laikiem Jāņu svinēšana nav iedomājam bez Jāņu zālēm. Ar tām izrotā telpas, galdus un paši rotājas, pinot vainagus, sien pirts slotas un vāc tējas un pat izpušķo lopus. Jāņu zālēm senie latvieši piedēvēja arī dziedinošas un pat maģiskas īpašības. Īpaši maģiskas Jāņu zāles ir tieši saulgriežu lakā. Un spēcīgākas tās ir plūktas saulgriežu vakarā, jo šajā laikā koncentrējas vissvairāk biogēno un aktīvo vielu.

Piemēram, margrietiņas un rudzupuķes spēj noņemt sāpes, attīrīt organismu un stiprināt imunitāti, bet vīgriezes – palīdz atgūt mieru. 

Īpaši ārstnieciskie augi ir:  sarkanais un baltais āboliņš, mātere, raudene, baltā nātre deviņvīru spēks, baldriāns, madara, amoliņš, melisa, lavanda, pelašķis, biškrēsliņš, kaķpēdiņas, zaķpēdiņas, strutenes, zirgskābenes, cigoriņš, gaiļbiksīte, māllēpe, rudzupuķe, asinszāle, ugunspuķe, vībotne, piparmētra, kumelīte, kliņģerīte, ceļmallapa, matu zāle, ārstniecības lupstāji, kā arī ozolu, bērzu un pīlādžu zari un lapas. 

  • Asinszāle palīdz risināt aukstu kāju problēmas, mazasinību, nervozitāti, galvassāpes, kā arī palīdz attīrīt asinis. 
  • Sarkanais āboliņš palīdz ārstēt dažādas plaušu slimības, astmu, bronhus, dažāda veida iekšķīgās sāpes. 
  • Kalme ir lielisks dezinfekcijas līdzeklis lietošanai ne vien iekšķīgi, bet arī ārīgi, piemēram, vannā un pret blusām; tās arī sniedz spēku un enerģiju, kā arī stiprina matus. 
  • Madara mazina stresu, galvassāpes, kā arī vienkāršu uztraukumu. 
  • Pelašķis ir lielisks līdzeklis attīrīšanās kūrei, jo attīra ne vien asinis, bet arī katru šūnu. Tāpat tas sniedz arī spēku un enerģiju. Pelašķis, lietots vannā, palīdz arī pret locītavu un kaulu sāpēm, attīra ādu, mazina ādas iekaisumus, kā arī mazina nervozitāti.

Zāļu tējas var izmantos iekšķīgā veidā speciāli sagatavojot, tās var izmantot arī kompresēm, gatavot tinktūras, uzlējumus un dziedinošām vannām. Taču, kur nu bez  vainaga pīšanas LĪGO svētkiem! Iepiniet kādu maģisko pļavas zāllīti arī savā vainagā, lai maģiska Līgo nakts!

 

Lai lustīgi un veselīgi svētki jūsmājās!

novēl Dziedniece Ingrīda, Malus.lv Veselības veicināšanas centrs

 

Foto: Pexels

 

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password