Kādas ir fotogrāfēšanas tendences 2021. gadam un šīs vasaras sezonai?

Kādas ir fotogrāfēšanas tendences 2021. gadam un šīs vasaras sezonai?

Tuvojoties gada karstākajam kāzu posmam – vasarai, daudziem ir aktuāls kāzu plānošanas process. Kļūst aktuālākas arī pāru un ģimenes fotosesijas plaukstošos dārzos un apkārtnē. Kādas ir prognozējamās fotogrāfēšanas tendences šī gada sezonai, jautājām fotogrāfam Eināram Freimanim.  

Balstoties uz 2020. gada fotogrāfijas tendencēm, cilvēki vēlējās redzēt attēlus, kas atspoguļo tādus jēdzienus kā autentiskums, vides jautājumi. Taču 2021. gada sezona solās būt ar nelielām korekcijām, balstoties uz pasaulē notiekošo pandēmiju, taču joprojām ir daudz veidu, kā varam eksperimentēt un pielāgoties situācijai. Tāpēc šogad varu teikt, ka būs dažādas tendences.

DABĀ UZŅEMTAS  FOTOGRĀFIJAS

Tā kā šogad mēs esam bijuši ierobežotāki attiecībā uz to, kur mēs varam doties, daudzi cilvēki ir devušies pie dabas aktīviem piedzīvojumiem, piemēram, pārgājieniem, skriešanai un riteņbraukšanai, ģimenes piknikos utt. Papildus ieguvumam mūsu fiziskajai un garīgajai veselībai, daba piedāvā arī daudzveidīgu vidi, lai radītu elpu aizraujošas fotogrāfijas.

Daba var tikt izmantota kā fons, sākot no portretiem līdz ainavai, modei un kāzu foto.

KLUSINĀTAS KRĀSAS FOTOGRĀFIJĀS

Vēl aizvien aktuāla tendence fotogrāfiem ir izmantot pieklusinātu toņu filtrus saviem attēliem, parasti izvēloties ne tik piesātinātas krāsu gammas, mīkstinot un apvienojot kopējo attēla noskaņu. Šie filtri parasti tiek izmantoti attēliem pēcapstrādē, jo ideja ir padarīt fotoattēla krāsas saliedētākas.

Ja vēlaties fotogrāfijā izmantot foto filtru, šai pēcapstrādes tendences piemērošanai ir dažādas iespējas. Varat izmantot iepriekš izveidotu filtru, piemēram, tos, kas pieejami, izmantojot Instagram, vai arī varat iegādāties vai izveidot savu filtru vietnē Photoshop vai Lightroom. Jūs varat arī vienkārši spēlēties ar krāsu līmeņiem un toņiem savos fotoattēlos, lai panāktu šo sajūtu bildēs.

SOCIĀLĀ DISTANCĒŠANĀS

Lielāku personu grupu fotografēšanas tendences 2021. gadā atspoguļos sociālās distancēšanās praksi – fotogrāfijās redzamajiem cilvēkiem ir maskas. Uzņēmumiem joprojām ir nepieciešami cilvēku attēli, kurus izmantot viņu sociālo mediju saturā un vietnēs. Daudzi apģērbu uzņēmumi savai produktu līnijai ir pievienojuši maskas, tāpēc modes fotogrāfiju tendences, visticamāk, arī turpmāk ietvers maskas, kamēr pandēmijas periods turpināsies.

FILMIŅU FOTOGRĀFIJA

Pēdējos gadus un līdz šim, aktuāli ir bijis replicēt filmiņu fotogrāfijas izskatu digitālo fotogrāfiju apstrādē. Līdz ar to aktīvi atgriežas arī tendence izmantot vecos labos filmiņu fotoaparātus. Visaktuālāk un ērtāk šajā nišā ir izmantot tā saucamās Polaroid kameras, kad attēls ir eksponēts un gatavs uz vietas – jau fiziskā veidā.

DRONU FOTOGRĀFIJAS

Droni ir ideāli piemēroti, lai iemūžinātu putna lidojuma skatu neatkarīgi no tā, vai tie demonstrē nekustamo īpašumu, vai ķertu foto/video momentus kāzu dienā. Pandēmijas laikā šis ir absolūti labākais distancēšanās fotogrāfēšanas paņēmiens.

Šajā nišā nepieciešama prakse, gluži kā mācīties braukt ar auto. Kā arī jāparzina vietējie un starptautiskie drona lietošanas noteikumi.

AUTENTISKUMS FOTOGRĀFIJĀS

Ņemot vērā visu, kas notiek pasaulē, ir aktīva tendence un prasība pēc zīmoliem un fotogrāfiem, kuri koncentrējas uz pēc iespējas naturālāku attēlu radīšanu, izmantojot dabisko apgaismojumu un mazāk retušējot pēcapstrādē. Ja vēlaties izmantot šo tendenci savās fotogrāfijās, izmēģiniet nepiespiestus scenārijus, lai izvairītos no tā, ka subjekti šķiet pārāk pozēti. Tas piešķirs fotogrāfijai vairāk autentiskuma un rakstura.

IZPLŪDIS FONS VAI PRIEKŠPLĀNS FOTOGRĀFIJĀS 

Asuma dziļuma jēdziens fotogrāfijās norāda uz to, cik daudz no elementiem fotogrāfijā ir fokusā. Neliels asuma dziļums nozīmē, ka jūsu priekšplāns ir skaidrs, bet viss fons ir neskaidrs. Šī tendence palīdz izcelt jūsu attēla galveno subjektu vai subjektus.

Ja izmantojat manuāli regulējamas fotokameras, tad, lai panāktu šo efektu nepieciešams iestatīt zemāku diafragmas atvēruma vērtību (“F” izteiksmē), ļaujot kamerā iekļūt vairāk gaismai un sašaurināt asuma dziļumu.

KLUSĀ DABA FOTOGRĀFIJĀS 

Tā kā cilvēki visā pasaulē paliek mājās, klusās dabas fotogrāfija ir ļoti atgriezusies gan amatieru, gan profesionāļu fotogrāfu vidū. Cilvēki iedvesmu rod visam, kas atrodamas mājās un tās teritorijā, nereti arī ārpus tās

Izlemjot, ko iekļaut savā klusajā dabā, ņemiet vērā savu objektu mērogu, faktūru, krāsu, sastāvu un to, kā viņi mijiedarbojas savā starpā, lai radītu fotogrāfijā stāstu.

EMOCIJAS FOTOGRĀFIJĀS

Ja vēlaties savos attēlos ienest vairāk emociju, sāciet ar vidi, kas vislabāk piemērota jūsu subjektiem.
Vislabākā vieta emociju noķeršanai ir atrasties sev ierastā un labi pazīstamā vidē – mājās, pagalmā vai jebkur, kur cilvēks jūtas ērti, jo tad rodas vispatiesākās emocijas.

Vēl viens vienkāršs paņēmiens emociju fotografēšanai ir lūgt modeli darīt ko tādu, par ko viņi jūtas ērti un pierasti. Tā var būt ikdienišķa un sadzīviska lieta, piemēram, rotaļāšanās ar saviem bērniem vai mājdzīvniekiem, ēst gatavošana, mūzikas instrumentu spēlēšana vai jebkas cits radošs. Koncentrējieties uz modeļa acīm un mīmiku šajā procesā, lai notvertu patiesas, neplānotas emocijas. Apsveriet tematiskas fotosesijas, piemēram, pāru vai ģimenes fotosesijas, pirms kāzu fotosesijas, svētku – dzimšanas dienu fotosesijas, kurās cilvēki ir patīkami saviļņoti un fotogrāfijās ir jūtamas emocijas un pozitīvā enerģija.

VIDEOGRĀFIJA 

Ar jauniem tehnoloģiskiem sasniegumiem video ir kļuvis populārāks (un pieejams) nekā jebkad agrāk. Jūs pat varat izmantot viedtālruni, lai izveidotu augstas kvalitātes videoklipus, taču pārliecinieties, ka izmantojat aizmugurējo kameru, nevis priekšējo. Ir dažādi veidi, kā eksperimentēt ar videogrāfiju gan uzņemšanas, gan apstrādes procesā.

MOBĪLIE TELEFONI PRET PROFESIONĀLU FOTOKAMERU

Mūsdienās mobilie tālruņi ir kļuvuši ļoti advencēti un telefonu attēli kļuvuši ļoti kvalitatīvi. Tā rezultātā telefonu fotogrāfijas ir kļuvusi par nišu. Ir dzirdēts par profesionāļiem fotogrāfiem, kuri izmanto viedtālruņus kā galveno kameru vai palīglīdzekli.

Ja jūs interesē mobilā tālruņa izmantošana fotografēšanai, ir daži padomi, kas procesu padarīs veiksmīgāku. Piemēram, vienmēr rūpīgi jātīra objektīvs un pēc iespējas jāizmanto dabiskā gaisma. Veidojot kompozīciju, varat izmantot arī režģlīnijas, kā arī neaizmirstiet tuvināties savam modelim vai objektam, nevis izmantot “zoom” opciju, lai saglabātu attēla kvalitāti.

SILUETI 

Silueta attēlu skaistums ir tas, ka tie ir atvērti interpretācijai. Siluetiem ir tendence patstāvīgi parādīt vienu objektu, kas tiek uzsvērts fotogrāfijā kā galvenais akcents.

Silueta attēli tiek veidoti, izmantojot pretgaismu, novietojot objektu spēcīga gaismas avota priekšā.

 

 

Raksts tapis sadarbībā ar fotogrāfu Eināru Freimani

Foto: E.Freimanis arhīvs

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password