Kā atkal atrast sevi?

Kā atkal atrast sevi?

Mūsu dzīvē mēdz būt dažādi pagrieziena punkti, kur viens no tiem bieži ir mazuļa ienākšana pasaulē, kad iepazīstam beznosacījumu mīlestību un, ja vajadzētu, atdotu visu, kas mums ir, sava bērna labā. Tam visam pa vidu līdz ar prestižu darbu, materiālajām vērtībām un nemitīgu kaudzi aizspriedumu, ko jau kopš bērnības mums citi nemanāmi dāvinājuši, attopamies, ka jūtamies apjukuši un pazaudējuši paši sevi. Vismaz tā šķiet, jo fiziski jau esam tepat. Taču prātā haoss. Bet sirdī… jā, kas ir sirdī? Vai maz zinām, kā patiesībā šobrīd jūtamies? Vai ļaujam sajust pašiem sevi vai tikai eksistējam kāda nezināma nākotnes labuma vārdā? Šādos mirkļos mums var palīdzēt atgriešanās atkal pašiem pie sevis, savas būtības, lai gūtu iekšēju mieru un skaidrību sevī. 

Šie pieci soļi atbalstīs tevi ceļā atkal pašam pie sevis, lai veidotu stingrus pamatus sevī un veidotu dzīvi saskaņā ar to, kas tev ir svarīgi. 

Apstājies klusumā  

Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kur ik uz soļa mums piedāvā iegūt jaunas gudrības, vērot citu sasniegumus un iedvesmot sevi uz augstākiem mērķiem. Taču caur to mēs bieži zaudējam paši savu fokusu un izšķiežam enerģiju uz visām pusēm, sekojot lietām, kas nebūt mums nav nepieciešamas. Velti katru dienu kaut pāris minūtes, lai pabūtu klusumā ar savām domām un sajūtām. Ļauj būt kā pozitīvajām, tā negatīvajām emocijām un ar interesi ieklausies sevī, nenosodot un nemēģinot apspiest dusmas, nedzirdēt aizvainojumu vai ignorēt skumjas. Ar katru šādu klusuma brīdi iejūtīgi arvien vairāk sāc pieņemt savas emocijas un iepazīt savu iekšējo pasauli.

Izzini sevi 

Vai atceries, ar kādu aizrautību tu bērnībā izzināji pasauli? Ikviens koks un akmens likās interesants. Mūsos mīt dzīvesprieks, radošums un ticība labajam. Laiks atkal to sajust un novērtēt. Kā būtu, ja ar šo aizrautību tu atkal izpētītu sev apkārt esošo vidi? Kas tev sagādā prieku? Kas tev patīk, par ko tev “deg acis”? Kas tev padodas vislabāk? Kurus darbus darot, tev pazūd laika izjūta un atrodies tā saucamajā “plūsmas” stāvoklī, kurā laiks paiet nemanāmi ātri? Dodies ekspedīcijā uz savas iekšējās pasaules dzīlēm, lai atklātu tur snaudošos dārgakmeņus!

Atļauj sev sapņot 

Jo vairāk mēs iepazīstam sevi, jo vairāk mūsos dzimst dabiskā radošuma enerģija. Mēs arvien vairāk izjūtam vēlmi piepildīt savus sapņus un piedzīvot tos notikumus, kas mums pašiem sagādā vislielāko prieku. Atļauj sev sapņot un pajautā, kas ir tas, ko tu pats visvairāk vēlies? Attiecini šo jautājumu gan uz lieliem dzīves lēmumiem, gan mazām ikdienas lietām kā kārtējā maltīte, t-krekla krāsa vai brīvā laika pavadīšanas veids. Apdomā savus mērķus un dzīves vīziju. Ja viss būtu iespējams – kur tu gribētu būt un ko darīt? Atmodini sevī prieku par dzīvi kā ceļojumu ar iespēju krāt skaistākās atmiņas savā foto albumā.

Definē savas vērtības 

Kompass nelīdzēs, ja nezināsi, kurp doties vai, ja mērķi būs izkliedēti visos virzienos. Definē savas dzīves vērtības – kas tev ir svarīgi? Ko vēlies piedzīvot savā dzīvē? Vai tā ir drošība, piedzīvojumi, ģimene, brīvība, laime, miers, mīlestība, attīstība, radošums vai kas cits? Izveido pats savu vērtību sarakstu un sakārto šī brīža prioritārajā secībā. Tas palīdzēs saglabāt virzienu pārmaiņu un apjukuma brīžos, kā arī saskaņot mērķus un saprast, ar ko sākt.

Uzticies sev

Mēs ar prieku atbalstām savu ģimeni un tuviniekus, aizmirstot paši par sevi. Dienas beigās tu attapsies gultā pats ar savām domām un sajūtām. Vislielākais atbalsts vai šķērslis galu galā būsi tu pats sev. Tāpēc ieklausies savā intuīcijā, kas saka tev priekšā, kas būs pats labākais priekš tevis. Esi atvērts pasaulei un uzticies, ka viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. Un ar katru mazāko sperto soli vairo pārliecību un ticību sev. 

Pieci vienkārši un reizē sarežģīti soļi, kuriem ejot cauri vari fiksēt savas pārdomas žurnālā, izrunāt tās ar ģimeni un draugiem, psihologu vai vērsties pie kouča, lai veidotu sapratni par to, ko Tu patiesībā vēlies un kā tur nokļūt, gūtu drosmi un iedvesmu beidzot pieķerties sen izlolotām idejām.

Nav pareizu vai nepareizu atbilžu, katrā no mums ir kas unikāls, tāpēc mācies zīmēt savu pasaules karti ar to, kas ir svarīgi tev.

 

Raksts tapis sadarbībā ar Lāsma Poļikeviča, Personības izaugsmes koučs

Foto: Pexels

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password