Finanšu koučs: 5 ieteikumi saskaņai ģimenē finanšu jomā

Finanšu koučs: 5 ieteikumi saskaņai ģimenē finanšu jomā

Nauda ir neatņemama sastāvdaļa mūsu ikdienā. Neatkarīgi no tā, vai par to skaļi un atvērti runājam, vai tieši pretēji – visas šīs finanšu tēmas “paslaukām zem paklājiņa”, cerot, ka tās atrisināsies pašas no sevis vai, ka otrs partneris ģimenē par visu parūpēsies, nauda tik un tā ir mūsu zemapziņā un gan tiešā, gan netiešā veidā ietekmē lemumus, ko pieņemam, veidu kā komunicējam ģimenē, ar draugiem, mūsu miega kvalitāti un veselību kopumā. Ne velti naudas jautājumi ir viens no top iemesliem, kāpēc tiek šķirtas laulības un domāju, ka ikviens no mums ir  redzējis vai pat piedzīvojis attiecības, kurās naudas jautājumi ir radījuši samilzušus aizvainojumus un finansiālas problēmas ir tik dziļas, ka neredz tām galu. 

Sākot sarunāties par finansēm, kopīgi naudu plānojot, un, arī izrunājot savus kopīgos finanšu sapņus, attiecībās notiek interesantas izmaiņas – beidzas liela daļa strīdu, parādās lielāka cieņa un izpratne vienam pret otru, atkrīt aizvainojumi un attiecību enerğija var tik fokusēta uz pozitivām lietām nevis problēmām. Tas komandas spars, kas pēkšņi attiecībās parādās, šo nospiedošu finanšu bažu akmeni nometot, ir fantastisks! Tāpēc šajā rakstā es – finanšu kouče Egija Veisa gribu ar Jums padalīties ar 5 ieteikumiem kopīgā finanšu pārvaldīšanā: 

  • Esmu pati gājusi tam cauri un to redzu arī ar saviem klientiem, ka sarunas par personīgajām finansēm ģimenē ir ļoti vērtīgas, jo tās veicina to, lai pāris vispār sāktu sarunāties par tādām lietām kā ģimenes mērķi, vērtības – kur sevi gribam redzēt pēc 10, 20 gadiem, vai izrunājam to, kas katram no mums īsti ir svarīgs un, vai savu naudu tam patiešām virzām! Personīgo finanšu plānošana pilnīgi noteikti iegūst pavisam citu jēgu un efektu, ja esam nolēmuši, uz kādu mērķi gribam kopīgi kā ģimene virzīties un zinām kāpēc to darām! Ja ikdienā esam ierauti savā pienākumu un atbildības ritenī, tad ir skaidrs, ka šīm lietām pievērsties ir grūti, ja to apzināti neplānojam. Tāpēc nonākam pie nākošā ieteikuma. 
  • Iesaku veidot un plānot apzinātus “naudas randiņu vakarus”, kuros varat veltīt nedalītu laiku, lai saprastu, kas notiek ar Jūsu naudu, pievērstos sarunām par Jūsu mērķiem un vērtībām, veidotu kopīgu budžetu un izrunātu to, kā varat savu naudu efektīvi pārvaldīt kā ģimene. Svarīgi, organizējot naudas randiņus, pieturēties pie noteiktas regularitātes (piemēram, katra mēneša 1. un 15. datums utt.), iepriekš sagatavoties šim randiņam, saprotot jautājumus, ko šodien apskatīsiet, koncentrēties šim jautājumam nevis paralēli nodarboties ar kaut ko citu, kā arī padarīt to par patīkamu vakaru nevis lietišķu un sausu biznesa tikšanos – ēdiet savu iemīļoto ēdienu, sagatavojiet gardus dzērienus un baudiet šīs sarunas. 
  • Centieties darboties kā komanda nevis viens otru nosodīt par pagātnes izvēlēm un lēmumiem. Jo ātrāk sāksiet uz savām finansēm skatīties kā uz instrumentu, kas var ļaut jums sasniegt jūsu kopīgos mērķus, jo vieglāk būs fokusēti atbrīvoties no uzkrātajām pagātnes saistībām un mācīties izprast otra cilvēka vajadzības. 
  • Atcerieties, ka personīgās finanses netiek mācītas ne skolā, ne augstskolā, līdz ar to  bērni pilnībā apgūst izpratni par naudu, rīkošanos ar naudu un tās nozīmi lielākoties, mācoties un kopējot to, ko dara vecāki. Tāpēc sakārtojot savas finanses, pārdomāti tās pārvaldot un virzot tās saviem mērķiem, kā pievienotā vērtība ir piemēra rādīšana saviem bērniem un veselīgu naudas attiecību veidošana. 
  • Gribu jūs iedrošināt meklēt palīdzību, ja nezināt ar ko sākt, ko darīt, kur skatīties, ko runāt. Es zinu, ka uzsākt sarunas par naudas lietām nav vienkārši, īpaši ja gadiem jau esat to darījuši atsevišķi vai baidāties otram atklāties, vai vispār nezināt ar ko sākt. Tomēr vēl vairāk zinu, cik lielisku pienesumu gan attiecībām, gan finanšu situācijai šāds lēmums var dot, tāpēc aicinu jūs runāties, mēģināt, meklēt iespējas, palīdzību un droši griezieties pie manis, es jums parādīšu efektīvu veidu gan kā Jūsu naudu kopīgi pārvaldīt, kā par to sarunāties, kā naudu virzīt saviem mērķiem un baudīt! 

Gribu atgādināt, ka personīgās finanses nav tikai par cipariem, bet patiesībā par dzīves kvalitāti kā tādu. Mēs varam dzīvot tādu dzīvi kā gribam, vienlaicīgi rūpējoties arī par savu nākotni. Gribu lai cilvēki skatās uz naudu kā instrumentu, kas ļauj viņiem sasniegt kaut ko, kas viņiem patiešām ir svarīgs. Ne tikai budžetē tāpēc, ka tā būtu jādara pieaugušajiem, bet budžetē tāpēc, ka gribi doties sapņu ceļojumā uz Meksiku vai grib nodrošināt saviem bērniem labāko izglītību! Tā iekšējā pārliecība un drošība, ko rada finanšu sakārtošana, atstāj iespaidu uz visu ko mēs darām. Kad Tev ir nedrošība par naudu, tad tā nedrošība izpaužas arī citās dzīves sfērās. Esmu pārliecināta, ka laba sajūta par naudu rodas tad, kad sajūti par naudu kontroli. Varu tikai novēlēt kontrolēt savu naudu, lai tā nekontrolē jūs un jūsu attiecības!

Priecāšos palīdzēt atrast jūsu kopīgo finanšu plānu, vari mani atrast www.finansukoucs.lv 

 

 

 

Raksts un foto publicēts sadarbībā ar Finanšu kouči Egiju Veisu

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password