BEASUR: Ko darīt jeb ņemt vērā, lai attiecības būtu veiksmīgas?

BEASUR: Ko darīt jeb ņemt vērā, lai attiecības būtu veiksmīgas?

Vai pēdējā laikā jūtiet, ka attiecībām sāk piezagties rutīna? Vairāk strīdu? Vai gribētos, lai tās būtu tādas kā agrāk?  

Šeit būs pāris pieturas punkti, kurus attiecību kouče Kristīne Kreile no Beasur jums ir sagatavojusi, lai spējat uzlabot savas savstarpējās attiecības un, lai tās būtu veiksmīgākas par tām, kādas tās varbūt ir šobrīd. 

1.  CIEŅA. 

Lai attiecības būtu piepildītas, ir vēlams attīstīt CIEŅU. Tik vienkārši – cienīt vienam otru, cienīt otra intereses!

Svarīga un būtiska ir prakse. Lai attiecībās otrs justos cienīts un novērtēts,  jāizrāda vēlme iedziļināties par otra interesēm. Cienīt tās, ja tās nemēdz pārklāties ar tavām interesēm. Otram ir jāsajūt, ka viņš tev rūp.

2. Ieklausīties un uzklausīt vienam otru! 

Attiecībās tas ir ļoti būtiski, jo ne vienmēr pāri spēj ieklausīties ko otrs vēlas pateikt, bet mēģina runāt pa virsu un izveidot sev vēlamu versiju par to, ko viņš vēlas dzirdēt vai no tā visa sadzirdēja. Pat nesadzirdot īsti partneri un to, ko viņš mēģina pateikt. Apstāties, ieklausīties. Sarunā interesēties par to, ko domā tavs partneris, kāds ir viņa viedoklis. Atiecībās ir ļoti būtiski attīstīt spēju uzdot jautājumus, kuri raisa sarunu. Šo praktizējot, jūs attiecībās spēsiet novērtēt un pamanīt kas otram ir svarīgs, tādejādi  spēsiet apmierināt viens otra vajadzības. Ja neveidojas dialogs un neinteresējas viens par otra interesēm, tad attiecībās var nonākt pie situācijas, kad tu dzīvo  nevis ar otru cilvēku, bet ar savām iedomām par otru cilvēku.

Vēl viena nianse, kurā ir nepieciešama klausīšanās un ieklausīšanās, īpaši novērota tieši ilgtermiņa attiecībās, kas palīdz saglabāt tuvību un draudzību, tā ir spēja pamanīt otra mēģinājumus pievērst sev uzmanību un atsaukties uz  aicinājumiem sev pievērst uzmanību – ko es vēlos kopā ar tevi darīt.

3. Pamanīt ikdienas mazās lietas, kuras mums dažreiz pat liekas pašsaprotamas.

Pamanīt lietas, ko otrs tavā labā dara vai kas mums patīk, ko otrs dara. Ne tikai padomāt, cik jauki, ka viņš to ir izdarījis, bet skaļi to pateikt. Novērtējums partnerim liks justies pamanītākam un gandarītākam. Nav taču grūti pateikt PALDIES, piemēram, ka tu manā vietā notīrīji sniegu pagalmā, vai izvedi suni pastaigā..

4. Pamanīt pozitīvās lietas. 

Būt viens otram pozītīvs atbalsts, spēt pamanīt kādu labu lietu, izdošanos vai jebko citu, par ko partnerim vari pateikt labus vārdus. Arī, ja neizdodas viss kā iecerēts, spēja uz lietām un notikumiem paraudzīties no pozitīvās puses. Izrādot emocijas savam partnerim, vairojam pozitīvo arī attiecībās, līdz ar to mazāk bezjēdzīgu konfliktu.

5. Spēja jēgpilni konfliktēt. 

Iemācīties strīdēties tā, lai tas būtu godīgi pret abām pusēm. Un, lai no tā būtu kaut kāda jēga. Mēs bieži esam kritiski un mēdzam aizstāvoties uzbrukt otram. Daudz būtiskāk ir spēt vienam ar otru aprunāties, izanalizēt strīda iemeslu. Pieņemt to, ka konfliktā ir abas puses. Spēja jēgpilni strīdēties ir signāls, ka jūs augat un risināt strīda iemeslu abpusēji, uzklausot otru un pieņemot kopīgu lēmumu.

6. Katram uzņemties atbildību par sevi.

Negaidīt, kad otrs uzminēs un apmierinās manas vēlmes. Ja mēs kā pieauguši cilvēki spējam uzņemties atbildību pār savām vēlmēm un vajdzībām, tad mums ir vieglāk runāt ar otru par tām. Tādejādi vieglāk saprast, kas ir manās rokās, ko es pati varu sarūpēt no savām vēlmēm un vajadzībām. Un, ko var otrs, negaidot kad visu izdarīs tavā vietā. Otrs nevar visu uzminēt, vislabāk par to runāt un savlaicīgi.

 

Kādas ir tavas attiecības?

Vai visos punktos vari likt roku uz sirds un teikt, ka tev tā ir un attiecības ir veiksmīgas?

Vai tomēr attiecībās ir “sasmēlies ūdens” un ir paguruma sajūta? Paguruma sajūta, ka otrs tevi nedzird?

Pašanalīze reizēm ir starta punkts ar ko sākt, lai attiecības izdotos. Iespējams, ka jūs attiecībās vajag kādu punktu tikai mazliet pastumt, lai tās atkal sakustētos un ieietu pareizajās sliedēs.

Ja ir nepieciešams profesionāls skatījums no malas, tad attiecību kouče Kristīne Kreile no BEASUR sniegs konsultāciju tev vai tev un tavam partnerim par īpašu cenu, izmantojot kodu GIMENESDZIVE.

 

 

Foto: Kristīne Kreile, Beasur

Pievienot komentāru

Tavs epasts pie mums ir drošībā.

Pieslēgties Ģimenes Dzīve

Konta informācija tiks apstiprināta pa e-pastu.

Reset Your Password