Zero waste. Šampūnziepes. Kāpēc viena tipa produkti spēj iedarboties tik dažādi un, vai sastāvs tiešām ir veselībai draudzīgs?
Pāris nedēļas atpakaļ saņēmu savu paciņu no SKiiN Cosmetics ar šampūnziepēm un kondicionieri kā dāvanu produktu testēšanai. Jā, es atkal mēģināju sev jau zināmu produktu, taču cita zīmola un citā izpildījumā. Tā kā šampūnziepes un kondicionieris ir bijis arī manā vannas istabas plauktiņā iepriekš, kad izmēģināju zero waste ideju un to, kā strādā šīs ziepes, tad turpinu testēt šo produktu no dažādiem pašmāju zīmoliem. Atklāšu, ka sākumā sajūsmu šāda tipa produkts manī neizraisīja, likās pat, ka mati mazliet vairāk neklausa kā ierasts, tāpēc ar nelielām bažām mēģināju no jauna.. Šoreiz – SKiiN šampūnziepes un kondicionieri. Un, atklāti sakot, mani pārsteidza tas, kā šī zīmola šampūnziepes uzputo no neliela daudzuma, tas labi izmazgā matus jau ar pirmo saputošanas reizi, jo, kā jau zinām, šampūns ir jāliek matos 2 reizes, lai kārtīgi izmazgātu tos, īpaši, ja lieto kādus matu līdzekļus, lakas un citus kopšanas līdzekļus, kas padara matu smagāku.
Mana pārliecība par šampūnziepēm pirmajā reizē mazliet izgāzās, jo sola, ka tas ir ekonomisks risinājums, taču manā pieredzē tā nebūt nebija, kas man šķita pat izšķiedīgi. SKiiN zīmols absolūti ir apgāzis šo faktu – viena ziepīte spēj efektīvi izmazgāt matus ļoti daudz reizes un tā ir nepieciešama pavisam nedaudz, tātad – ekonomisks produkts. Tāpat ar balzāmziepīti. Ļoti mīksti un izķemmējami mati, bet ar nosacījumu, ka lieto tos kopā. Esmu patiesi sajūsmā!
Nolēmu veikt nelielu izpēti starp izmēģinātajiem šampūnziepju sastāviem, kāpēc viena tipa produkti spēj iedarboties tik dažādi un, vai sastāvs tiešām ir veselībai draudzīgs.
Papētot sīkāk šos sastāvus, kas ir zem šīs zero waste birkas, sapratu kāpēc mani mati dažādi reaģē uz dažādu firmu šampūnziepēm. Tiem ir atšķirīgi sastāvi, izņemot kopīgo sasatāvdaļu, kura ir pamatā – soda. Tā kā pirmreizēji izmantotajā zīmolā (to gan skaļi nesaukšu) pamanīju, ka produkta sastāvā tiek izmantots alkohols – cetearilspirts, kurš pieskaitāms ķīmiskajai vielai, nolēmu papētīt šo sastāvdaļu tuvāk. Konstatēju to, ka tas ir sastopams teju visos ķermeņa kopšanas produktos, kuri mums ir plauktā – ķermeņa krēmos/losjonos, sejas krēmos, šampūnos, kondicionieros, dušas želejās, saules aizsardzības krēmos, matu putās, pat skropstu tušās. Tas ir savā ziņā kā konservants, ļaujot produkta sastāvam nesadalīties (eļļām no kopējā produkta), un uztur produkta vēlamo konsistenci, taču spirts kā jau spirts ir ar sausinošu iedarbību. Tad man šaubu nebija, kāpēc mati palika sausi.. Bet, kas der vienam, otram galīgi var nederēt. Šis ir gadījums par mani! Protams, jāpiebilst, ka visus komponentus specifiski nepētīju, tikai pievērsa uzmanību alkohola klātbūtne sastāvā!
Runājot par SkiiN šampūnziepēm – kas man pievērsa uzmanību, ir tas, ka sastāvā ir augu keratīns, rīsu proteīns un apelsīnu pūderis, tāpēc mati iegūst spīdīgāku un veselīgāku izskatu pēc šo ziepīšu izmantošanas. Produkts iedarbojas mitrinoši, jo pamatā ir kokosriekstu izejvielas. Nātre – stiprina matu saknes un iedarbojas aizsargājoši pateicoties pievienotajai tomātu eļļai. Smaržas produktam principā nav, to vismaz nepamanīju, jo ir ļoti maiga un neuzkrītoša. Visi produkti sastāvā ir dabīgi, līdz ar to, šis, manuprāt, būtu veiksmīgāks šampūnziepju risinājums mājas un ikdienas lietošanai. Lai gan par izmantošanu bērnu ikdienas kopšanai nav minēts, SKiiN zīmola autore un ķīmiķe Ksenija nerekomendē lietot šīs ziepītes bērniem līdz 3 gadu vecumam, jo tās var kost acīs, taču sastāvs ir 100% naturāls.
Par kondicionieri man ir vēl labāks iespaids, tas ir mega ekonomisks, jo to maz vajag – nedaudz pārlaižot pāri matiem, tie jau iegūst zīdainu efektu. Ķemmēšana pēc šiem produktiem ir tik viegla, mati ir gaisīgi un mīksti. Un, palūkojoties uz sastāvu, tas arī apstiprina, jo produkts satur kokosriekstu eļļu, kakao sviesta un rīcineļļas savienojumu. Kondicionieris nesatur parabēnus, sulfātus un visus citus ķīmiskās tabulas komponentus.
Šis zīmols ir aplausu un ievērības cienīgs, patiesi! Un tie, kas sevi dēvē par “zero waste” vai “dabai draudzīgs” ne vienmēr tādi ir! Jābūt ļoti uzmanīgam un jāpalūkojas produkta sastāvā, vai patiesi šis produkts nesatur nevienu vielu, kas var kaitēt veselībai, arī 1% ir procents un tas nedod nekādu atšķirību starp citiem masu produktiem, lai kā sevi dēvētu! Tāpēc esiet uzmanīgi ar šo “birku” produktiem, īpaši, ja vēlies tiešām izvairīties no jebkāda ķīmiska satura, vai vismaz censties ikdienā kādu produktu aizstāt ar veselībai un dabai draudzīgāku līdzekli. Ilgtermiņā lietojot, noteikti atšķirību sajutīsi!
SKiiN Cosmetics Profilā atradīsiet vairāk informācijas par produktiem un to iedarbībām.
Teksts un fotogrāfijas: Santa Krūmiņa, gimenesdzive.lv redaktore
- May 15, 2020
- 901
- Aktualitātes , Blogs , Ģimene , Iepirkšanās , Jaunumi un kultūra , Raksti / Padomi , Skaistumkopšana , Veselība
- 0 comment
Add Comment