Jaunā gadā apņēmies kustēties vairāk? Pamēģini vingrošanas nodarbības darbā, tās var būt arī ļoti aizraujošas!
Vai arī Tev Jaunais gads sācies ar neskaitāmām apņemšanām, kuras centīgi plāno īstenot, uzlabojot ikdienu un sasniedzot savus mērķus mērķtiecīgāk? Noteikti, kustība un sports ir daudzu sarakstā, to pat var īstenot esot darbā. Kā? Tas ir pavisam vienkārši! Pielieto nedaudz izdomas un padari pauzes par aizraujošām un kopīgām aktivitātēm.
Ikdienas darbs prasa gan fizisko, gan psiholoģisko noturību, dāvā izaicinājumus un nereti sagādā raizes. Tieši tāpēc pēdējo desmit gadu laikā aizvien vairāk uzmanības tiek pievērsts darbinieku ērtību vairošanai darba vietās. Viens no risinājumiem, kas jau vairākus gadus tiek praktizēts arī Latvijā, ir fiziskās aktivitātes jeb vingrošanas nodarbības kolektīva ietvaros, turpat darba vietā.
Kāpēc vingrot darba vietā?
Vingrošanas nodarbības darba vietā uzrunā divas dažādas darbinieku auditorijas – tos, kas vēlas ikdienā pievērsties fiziskām aktivitātēm, bet nespēj to īstenot saspringtā darba grafika un laika trūkuma dēļ, kā arī kolektīvus, kur nepieciešams uzlabot mikrovidi un veicināt komandas saliedētību.
“Savulaik, strādājot sporta klubā, bieži novēroju, ka daudzi klienti kavē nodarbības un nereti pat neierodas laika trūkuma dēļ, vēlāk ar nožēlu un aizkaitinājumu taisnojoties – “atkal aizkavējos darbā”, savukārt citi pēc nodarbībām atzina, ka jūtas pozitīvi uzlādēti un teicās, ka pēc darba dienas tāds lādiņš derētu visiem kolēģiem – tā uzlabotos darba attiecības un kolektīvs kļūtu saliedētāks. Tas kalpoja par iemeslu, kāpēc sākām nodrošināt vingrošanas nodarbības darba vietās kolēģu grupām,” stāsta “Biroja fitness” vadītāja Laura Bērziņa.
Vairāku gadu pieredze, sadarbojoties ar lieliem uzņēmumiem, kas nodarbina pat vairākus simtus darbinieku, kā arī vidēja izmēra biroju kolektīviem un mazām kompānijām ar ne mazāk kā septiņiem vingrotājiem, apliecina, ka vingrošana birojā ir ne vien laika ekonomija darbiniekiem, bet arī uzlabo kolektīva saliedētību.
Pārvarot šaubas
Pieredze liecina, ka lielākā barjera, kas jāpārkāpj darba kolektīvam, lai sāktu īstenot kopīgas fiziskas aktivitātes ir gluži tāda pati kā vingrojot individuāli vai sporta klubā – viss sākas ar saņemšanos, lēmuma pieņemšanu un turēšanos pie tā.
Bieži vien darba kolektīvu ietvaros kolēģiem ir jāpārvar arī kautrība vienam pret otru, jābūt gataviem, ka uz vingrošanas paklājiņa dažreiz sākumā varam būt vāji, ka te neko nevar noslēpt vai pietušēt.
Taču, kad kolektīvs sāk kopīgi progresēt, apziņa, ka sasniegumi ir ne vien katra paša individuāli iegūti, bet kopā panākti, veicina ievērojamu uzlabošanos kolēģu savstarpējās attiecībās.
Lai vingrotu birojā, prasības ir nelielas – nepieciešama vien piemērota telpa, bariņš kolēģu, kas to vēlas, vadības labvēlība, kā arī vingrošanas paklājiņš un atbilstošs tērps.
Rezultāti un ieguvumi
Lai gūtu manāmus rezultātus gan fiziskās sajūtas uzlabojumā, gan kolektīva saliedētības veicināšanā, vingrošanas nodarbības darba vietā vēlams veikt optimāli divas reizes nedēļā. Galvenokārt, tas nepieciešams tādēļ, ka vairums mūsdienu biroja darbinieku lielāko dienas daļu veic darbu sēdus un piekopj mazkustīgu dzīvesveidu, tāpēc izkustēšanās vingrojot ir jāveic regulāri.
Jau pēc pirmajiem mēnešiem apliecinās, ka vingrošana darba vietā uzlabo darbinieku veselību un pašsajūtu, sniedz ievērojamu laika ekonomiju, jo nodarbības ir uzreiz pēc darba laika beigām un nav jātērē laiks, dodoties pie trenera vai uz sporta klubu, jo treneris pats var ierasties pie kolektīva. Ar laiku kolēģi jūt, ka kļuvuši ne vien lokanāki un možāki, bet uzlabojas vispārējo fiziskā kondīcija, imunitāti ieskaitot.
Savukārt par kolektīva saliedētības uzlabošanos veicina vairāki faktori – pirmkārt, kolēģiem kopā vingrojot rodas jaunas un kopīgas intereses, palielinās biedriskuma sajūta un bieži vien brīvajā laikā ir vēl viena svarīga tēma, par ko parunāt. Kopīgs treniņš ir lielisks veids, kā darba kolēģiem sajusties kā komandai un bieži vien šī sajūta pēc tam lieliski “atbalsojas” sasniegumos darbā, pierādot, ka tik šķietami vienkārša lieta kā vingrošana patiesībā ir gana liels un stabils pakāpiens darba produktivitātes uzlabošanā.
Teksts: Biroja fitness (profils)
Teksta korekcija: Santa Krūmiņa
Fotogrāfijas: Biroja Fitness arhīvs
- January 3, 2020
- 1051
- Aktualitātes , Jaunumi un kultūra , Raksti / Padomi , Veselība
- 0 comment
Add Comment